Lekcja w-f Tańczymy poloneza Małe chearleaders Szkolne jasełka Dzień Mamy
Nasza dzielnica
Kronika szkoły
Przydatne adresy

Wystawa twórczości plastycznej nauczycieli "Homo Homini..."

Po raz drugi w Galerii pod Ratuszem w dniach 14 - 28 luty 2006 roku prezentowana była wystawa twórczości nauczycieli sztuki - plastyki. Zostały na niej pokazane prace nauczycieli z województwa podkarpackiego. Wśród prezentowanych obrazów znalazły się różne techniki malarskie: pastele, akwarele i obrazy olejne. Grafika również znalazła swoje miejsce. Wystawę pt.,,Homo Homini..." otworzono 14 lutego 2006 roku. Pod względem tematycznym na wystawie przeważały prace przedstawiające człowieka, co zresztą sugerował tytuł wystawy. Nauczycielka plastyki Dorota Markowicz  ucząca w Szkole Podstawowej w Białej, na wystawie przedstawiła 5 prac  namalowanych techniką  akwareli. Były to nastepujace prace :

,,X Muza"

,,Na scenie"

,,Wspomnienia"
Tematycznie prace te nawiązują do tańca i baletu. Kolorystyka ich jest delikatnie pastelowa, raczej zimna, nie narzucająca swoim ,,ciężarem" barwnym. Sama technika akwarelowa podkreśla lekkość tancerek i ukazanych postaci.

,,Primavera"

,,Pierrot"

W technice  akwarelowej  używa się farb akwarelowych, rozpuszczalnych w wodzie. Farby te są przejrzyste, niekryjące, układające się na papierze idealnie gładko, wsiąkając w niego. Papier do akwareli  jest specjalnym  papierem czerpanym. Nazwa akwareli pochodzi od łacińskiego słowa - aqua - woda. Technika  akwarelowa  nie  jest  łatwą  techniką  ze względu  na to, że nie jest możliwe całkowite zamalowywanie wcześniej  położonych  plam  barwnych.
   Wystawa prezentująca prace malarskie, to dla nauczycieli okazja do wzajemnych porównań, do innego spojrzenia na własne prace, to doświadczenie warsztatowe, konfrontacja osiągnięć, okazja do spotkań, rozmów, to również swego rodzaju odwaga i próba sił - "Jak wypadnie moja twórczość na tle innych" oraz wspaniała "uczta duchowa".

Opracowała: Dorota Markowicz