Egzamin ósmoklasisty w naszej szkole

W mijającym roku szkolnym 2019/ 2020 egzamin ósmoklasisty miał szczególny przebieg ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych z powodu epidemii. Zamiast w normalnym – kwietniowym terminie, odbył się dopiero w czerwcu, w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
16 czerwca uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, 17 czerwca z matematyki, zaś 18 czerwca z języków obcych – w naszej szkole wszyscy wybrali język angielski. Na wyniki musieli czekać do 31 lipca, ale było warto. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zagadnieniami egzaminacyjnymi z poszczególnych przedmiotów i osiągnęli wysokie wyniki. Najbardziej spektakularny sukces odnieśli z matematyki, plasując się na czwartym miejscu wśród szkół rzeszowskich. Gorąco gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w szkołach ponadpodstawowych. Rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę, za motywowanie swoich pociech do nauki oraz za wspieranie nas – nauczycieli w naszej pracy podczas ośmiu lat, które ich dzieci spędziły w murach naszej szkoły.

Opracowała Anna Skiba – wychowawczyni klasy 8