I Szkolny Dzień Języków

29 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole I Szkolny Dzień Języków. Wzięły w nim udział klasy szóste, siódma i ósma. W pierwszej części wybrane wcześniej reprezentacje klas miały za zadanie rozwiązać quiz, który sprawdzał ich wiadomości na temat różnych języków z całego świata. Uczniowie otrzymali wcześniej materiały, z którymi mieli się zapoznać. Quiz składał się z zadań zamkniętych oraz jednego zadania otwartego, które polegało na wypisaniu słów „dziękuję” i „dzień dobry” w różnych językach. Im więcej wariantów, tym więcej punktów można było zdobyć. Trzecim zadaniem były przysłowia w różnych językach. Zadaniem uczniów było znaleźć ich polski odpowiednik. Po części konkursowej przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pod tytułem „Romeo i Julia”. Była to współczesna wersja znanej sztuki angielskiego pisarza, zaadaptowana do realiów szkolnych. Adaptacji podjęła się uczennica Zuzanna Noga. Sztuka opowiada o losach dwojga przyjaciół, Romeo i Julii, którzy bardzo się lubią i z tego powodu ulegają hejtowi ze strony koleżanek dziewczyny. Na szczęście do akcji wkracza dyrektor szkoły i wszystko dobrze się kończy. Podczas gdy uczniowie oglądali przedstawienie, komisja podliczyła punkty z zadań konkursowych. Ostatnim punktem programu było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy VII, drugie klasy VIII, a trzecie miejsce przypadło uczniom klasy VI b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody, zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w I Szkolnym Dniu Języków.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Przygotowanie: Anna Skiba, Agnieszka Stec