Wycieczka szkolna

29 kwietnia 2019r. odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klasy szóstej, siódmej i ósmej. Młodzież udała się do Rymanowa. Tam zwiedziła hutę szkła artystycznego „Sabina”, której właścicielem i założycielem jest pan Henryk Rysz. W hucie powstają autorskie, unikatowe wyroby artystyczne, znane w wielu galeriach na całym świecie. Pan Henryk opowiedział uczniom o swoim życiu i historii powstania huty, następnie zaprezentował proces tworzenia szklanych ozdób. Uczniowie mieli także okazję, wcielić się w hutnika i wykonać swoje pierwsze prace. Pan Henryk oprowadził nas po galerii, w której znajdują się jego prace: figurki zwierząt, wazony, świeczniki, lampy, stoły i wiele innych dzieł wykonanych ze szkła. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do Rymanowa Zdroju, gdzie spacerowaliśmy po uzdrowisku. Uczniowie spróbowali leczniczych wód oraz wdychali lecznicze powietrze wytwarzane przez tężnię. Po obiedzie udaliśmy się do Korczyny, do pijalni czekolady, gdzie spędziliśmy prawie trzy godziny. Pijalnia pełna jest urządzeń do produkcji czekolady, o których opowiedziała nam przewodniczka. Uczniowie obejrzeli film na temat uprawy i produkcji kakao. Następnie przewodniczka zaprezentowała proces tworzenia czekolady. Na koniec uczniowie sami przygotowali i ozdobili swoje własne tabliczki czekolady i czekoladowe lizaki, które zabrali później do domu. Podczas prezentacji mieliśmy okazję spróbować różnych rodzajów czekolady. Czekając na swoje wyroby uczniowie zakupili słodkie upominki, oprócz tego każdy otrzymał pamiątkowy dyplom z pobytu w pijalni czekolady. Mimo pochmurnej pogody była to bardzo słodka i udana wycieczka.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowała: