Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

          10.04. 2019 r. odbyło się spotkanie z pisarzem książek dla dzieci Panem Waldemarem Cichoniem. Nasz gość opowiedział nam o procesie tworzenia książek, których głównym bohaterem jest kot o imieniu Cukierek. Spotkanie to zostało zorganizowane dzięki Pani bibliotekarce - Magdalenie Dębowskiej, a uczestniczyli w nim uczniowie klas I - III.
          Waldemar Cichoń jest autorem serii książeczek o zabawnych przygodach kota Cukierka, który istnieje naprawdę i mieszka z rodziną od 13 lat. Bohaterami książek tegoż autora są również Jego synowie Marcel i Maciej oraz żona pisarza.
          Nasz gość, prowadząc zabawną konwersację oraz czytając fragmenty książki, bardzo szybko nawiązał wspólny język z uczestnikami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści o niesfornym zwierzątku. Wszystkim bardzo się spodobał futrzany urwis i jego zabawne pomysły, które nie raz sprawiły domownikom wiele kłopotów. Na końcu spotkania chętni uczniowie mogli zakupić książeczki z dedykacją autora oraz niezwykłą pieczęcią w kształcie kociej łapki. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.

Opracowanie:
M. Kmieć