Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego - listopad


        Minął listopad, a wraz z nim pożegnaliśmy piękną, złotą polską jesień. Był to miesiąc pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków.
       Już 5 listopada świętowaliśmy „Dzień postaci z bajek”. Przedszkolaki zaprezentowały się w pięknych strojach przedstawiających, mniej lub bardziej znanych, bohaterów ulubionych bajek. Nie zabrakło tańców, wspólnych zabaw, a nawet „czarodziejskich sztuczek”.
       Po tak radosnych wydarzeniach przyszedł czas na odrobinę powagi. Rozmowy o ojczyźnie i symbolach narodowych były jedynie powtórką przed wspólnym świętowaniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada przedszkolaki, w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”, wspólnie odśpiewały hymn narodowy.
       Dzień 13 listopada okazał się wyjątkowy. To właśnie tego dnia przedszkolaki mogły odwiedzić teatr Maska i uczestniczyć w spektaklu „Najmniejszy samolot na świecie”. Ta wspaniała opowieść nie tylko rozbawiła dzieci, ale także niosła ze sobą ważny przekaz. Otóż każdy z nas jest wyjątkowy i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie. Przedszkolaki zakończyły wycieczkę krótkim spacerem po rynku rzeszowskim.
        Listopad to także kontynuacja cyklu audycji muzycznych prowadzonych przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Tym razem przedszkolaki mogły oglądać tańce dworskie i szkockie. Poznały tradycyjne stroje szkockie oraz dudy – ludowy instrument muzyczny. Kilkoro wybranych dzieci miało także okazję przymierzyć prezentowane stroje oraz wspólnie zatańczyć taniec dworski.
      W listopadzie przedszkolaki uczestniczyły również w spotkaniu z Panem Policjantem. Dzięki tej wizycie odświeżyliśmy nasze wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz w naszym Punkcie Przedszkolnym. Przypomnieliśmy sobie podstawowe znaki drogowe. Dzieci mogły również zapoznać się z mundurem i wyposażeniem policjanta. Na zakończenie tej miłej wizyty przedszkolaki otrzymały „policyjne odznaki” w formie naklejki.
        23 listopada był kolejnym dniem pełnym wrażeń i atrakcji dla naszych przedszkolaków. To właśnie tego dnia świętowaliśmy, w Punkcie Przedszkolnym, Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię naszych ulubionych pluszowych maskotek, mogły także zaprezentować przyniesione z domu misie. Nie zabrakło konkursów, zabaw oraz słodkich misiowych poczęstunków. Dzieci z grupy „0A” wzięły również udział w małej sesji zdjęciowej, w przygotowanej przez Panią Grażynkę, „Misiowej Fotobudce”. Dziękujemy mamie Szymona z grupy „0A” i mamie Huberta z grupy „0B” za wizytę, poświęcony czas i piękne bajki przeczytane naszym przedszkolakom. Dzień zakończył się wręczeniem orderów, dyplomów oraz małego „co nieco” dla wszystkich misiowych przyjaciół.
        Przedszkolaki pożegnały listopad magiczną atmosferą - „Andrzejkami”. Nie zabrakło radosnych tańców, pięknych dekoracji, tradycyjnych wróżb, wesołych zabaw i pysznego poczęstunku. Zabawa była wspaniała.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowanie:
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego