Sukces „Dziewiątki”

Po raz drugi zespół teatralny uczniów klasy szóstej pod nazwą „Dziewiątka” wziął udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Mały Broadway”.
Była ta już siódma edycja przeglądu. Odbyła się 07.06.2018r. Honorowym patronem imprezy jest Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Celem przeglądu jest upowszechnianie znajomości języków obcych, rozwijanie zainteresowań teatralnych oraz realizowanie nowych możliwości edukacji w zakresie nauczania języków obcych. „Dziewiątka” zaprezentowała przedstawienie w języku niemieckim pod tytułem „Rotkӓppchen” („Czerwony Kapturek”) i zdobyła I miejsce. Wszyscy doskonale znamy tą bajkę, w której dziewczynka o imieniu Czerwony Kapturek idzie do swojej chorej babci i spotyka w lesie głodnego wilka. Kiedy wilk dowiaduje się, dokąd i po co idzie dziewczynka, postanawia wykorzystać okazję. Biegnie do domku babci i, podając się za wnuczkę, wdziera się do domu, aby zjeść biedną staruszkę. Potem ubiera jej czepek, zakłada jej okulary i kładzie się do łóżka, czekając na Czerwonego Kapturka. Niczego nie podejrzewając dziewczynka przychodzi w odwiedziny do swojej babci. Widząc jednak dziwne zmiany w wyglądzie staruszki, pyta ją, dlaczego tak wygląda. Zniecierpliwiony wilk wyskakuje w końcu z łóżka i zjada biedną dziewczynkę. Syty kładzie się i zasypia, głośno chrapiąc. Właśnie to chrapanie słyszą przechodzący nieopodal myśliwi. Zaintrygowani zaglądają do domku babci. Widząc wilka, pojmują co się stało i ratują babcię i Czerwonego Kapturka, rozpruwając brzuch wilka. W rolach głównych wystąpili: Czerwony Kapturek – Zuzanna Bobowska, wilk – Zuzanna Noga, mama – Katarzyna Nowak, babcia – Weronika Pękala, myśliwi – Bartosz Palica, Maciej Rybarczyk, pies myśliwych – Wiktor Szela, motylki – Wioletta Kyc, Natalia Olech, narratorzy niemieccy – Mateusz Kurdziel, Jan Wąsacz, narratorzy polscy – Kacper Wąsowicz, Dominik Dziura. Za dekorację odpowiedzialna była Sandra Szytuła. Młodzi aktorzy zagrali wspaniale. Widownia była pod wrażeniem aktorskich i językowych umiejętności uczniów. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i czekamy na kolejne przedstawienia!

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowała Anna Skiba