Kolorowy świat - realizacja trzeciego projektu przez klasy pierwsze

W dniach 8.03.2018- 9.03.2018 roku klasy pierwsze zajęły się wpływem barw na nasze życie. Celem kolejnego projektu pt "Kolorowy świat",  było to, aby dzieci w sposób świadomy i uważny zobaczyły otaczające ich kolory.
Uczniowie ćwiczyli wyobraźnię plastyczną poprzez wykonywanie doświadczeń z kolorem oraz podejmowali próby własnych prac plastycznych.
Przeprowadzone doświadczenia
•    rozszczepienie światła białego- doświadczenie z pryzmatem
•    tęcza na płytach CD
•    krążek Newtona
•    mieszanie kolorów
Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje tęcza, co oznaczają kolory w malarstwie, co to są barwy podstawowe i pochodne, ciepłe i zimne.
Podjęli również prace plastyczne : zrobili wycinankę przestrzenną -'Nasze tęcze" oraz zaprojektowali wzory dywanów do swojego pokoju "Nasze dywany".
Obserwując uczniów przy pracy można było zauważyć duże zaangażowanie w zadania związane z projektem, który stał się inspiracją do dalszych zainteresowań barwą.

>GALERIA ZDJĘCIOWA<
    wychowawcy klas pierwszych