Wycieczka do Krakowa klas drugich

6 czerwca bieżącego roku szkolnego dzieci z klas drugich wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Głównymi punktami podróży było ZOO oraz Stary Rynek w Krakowie. Celem wycieczki po ZOO było: wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia tych zwierząt oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas zwiedzania, dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane dotąd zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Największy entuzjazm wśród uczniów wzbudziły słonie, żyrafy, pingwiny, hipopotam i oczywiście osioł, który dał się każdemu głaskać.
    Kolejnym punktem podróży było zwiedzanie Starego Rynku w Krakowie – największego placu w Europie. Dzieci obejrzały tam wieżę ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki. Spacerując po ulicy Floriańskiej dotarły do Bramy Floriańskiej, gdzie w pobliżu Teatru im. Juliusza Słowackiego odpoczęły w pobliskim parku. Drugoklasiści nie zapomnieli również odwiedzić Smoka Wawelskiego, pospacerować po bulwarach wiślanych i zakupić piękne pamiątki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy również do McDonald’s, co było zwieńczeniem bardzo udanej wycieczki. Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

wych. kl IIa M. Kmieć
wych. kl IIb A. Zając