Wycieczka szkolna klas trzecich  - Dziękczynna po I Komunii Świętej

W dniu 7 czerwca klasy III a i III b udały się na wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. Głównym celem wycieczki było podziękowanie za dar przyjęcia I Komunii Świętej przez uczniów klas trzecich. Podczas podróży ksiądz Kamil wprowadził uczestników wycieczki w historię Kalwarii Zebrzydowskiej, którą tworzy nie tylko kościół i klasztor ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych oraz park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu, który w  roku 1602 ufundował klasztor i kalwarię.
    Klasy trzecie wzięły udział w pięknej Dziękczynnej Mszy po I Komunii Świętej i wraz ze swoimi rodzicami modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Po mszy przeszliśmy fragment na Dróżkach Pana Jezusa - do miejsca Stacji Drogi Krzyżowej - Złożenia do grobu.
    Następnie pojechaliśmy do Inwałdu, gdzie dzieci miały możliwość podziwiania najciekawszych obiektów na świecie m.in. Wieżę Eiffla, Plac św. Piotra, Bramę Brandenburską, Plac św. Marka czy Mur Chiński. Poznały też życie średniowiecznej Warowni, gdzie najpierw obudziły mieszkającego w niej smoka, a potem z wieży widokowej Warowni zobaczyły całą osadę, były w sali tortur, zbrojowni oraz w komnacie damy, a niektórzy sprawdzili celność swojego oka i sprawność dłoni, którą musieli posiadać średniowieczni osadnicy i  poćwiczyli strzelanie z łuku.
Ale najwięcej emocji doświadczyły dzieci, korzystając z atrakcji na terenie Parku Miniatur. Korzystały m.in. z Autoscootera, Egipt Horror Show, Koła Młyńskiego, Łodzi Pirackiej, Super Ślizgu i Zielonego Labiryntu. Atrakcji w Inwałdzie jest dużo więcej. Na pewno niektórzy zechcą tam kiedyś wrócić.

E. Siorek
                                                                                                              wych. kl IIIa