MIĘDZYKLASOWY KONURS RECYTATORSKI
„WIERSZE BRZECHWY I TUWIMA”

8 czerwca bieżącego roku szkolnego w klasach drugich odbył się konkurs recytatorski. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej, dostarczanie uczniom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas drugich. Uczestnicy konkursu w przygotowanych kostiumach zaprezentowali zebranej publiczności wybrane utwory znanych poetów operując nie tylko słowem, ale również gestem i rekwizytami. Jury w swej ocenie zwracało uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Młodym wykonawcom nie przeszkodziła żadna trema! Każdy z nich zachwycał niepowtarzalną kreacją i naturalnym wdziękiem, które wywoływały gromkie brawa i uśmiechy na twarzach wszystkich oglądających. Choć jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, udało się wyłonić laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a zwycięzcy dodatkowo książeczki, ufundowane przez Pana Dyrektora.

Laureaci:
I miejsce: Emila Szopa kl. IIa
II miejsce: Julia Rogus kl. IIa
III miejsce: Julia Nowak kl.IIa

Wszystkim młodym wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

wych kl. IIa M. Kmieć
wych. kl. IIb A. Zając