Kartki świąteczne, palmy wielkanocne i pisanki - akcja  pomocy misjom w Afryce.

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie klas IV,V,VI na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki świąteczne, palmy wielkanocne oraz pisanki. Palmy i pisanki to istotny element wielkanocnego stołu. Uczniowie wykonali je z bibuły, wplatając suszone trawy, kwiaty, gałązki bukszpanu a pisanki ozdabiali włóczką, kolorowym papierem, bibułą, kordonkiem, muliną oraz dekoracyjną wstążką. Nie mogło zabraknąć też kartki świątecznej. Każdy uczeń wykonał ją według własnego projektu, naklejając barwne elementy z kolorowego papieru. Najciekawsze prace zaproponowano mieszkańcom dzielnicy Biała w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie po mszach w niedzielę - 26 III, 2 IV i 9 IV 2017 roku.

Ofiarowane przez mieszkańców pieniądze za kartki, i pisanki uczniowie przekazali  na misje w Afryce. W tym roku wspierają oni edukację ubogich dzieci na Madagaskarze (projekt misyjny nr 479).

nauczyciel plastyki
                                Dorota Markowicz