Lekcja umuzykalniająca Szkoły Muzycznej Yamaha

W czwartek (23.02.2017r.) odbyła się kolejna audycja muzyczna, której przewodnim tematem były tańce ludowe i narodowe. Gościliśmy w murach naszej szkoły panią Agnieszkę i pana Piotra z Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”.
     Uczniowie w trakcie spotkania dowiedzieli się, że tańce narodowe: polonez, krakowiak, mazur, kujawiak oraz oberek, wywodzą się z tańców ludowych i są ważną częścią kultury naszego narodu. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach ćwicząc ich wybrane układy taneczne. Uczniowie z uwagą przyglądali się, jak wyglądają stroje ludowe charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Duże zainteresowanie budził strój ludowy i tańce regionu rzeszowskiego, reprezentujące nasze miasto i okolice.
     Lekcja muzyki dostarczyła uczniom podstawowej wiedzy na temat tańców narodowych, które są niezwykle barwne i widowiskowe, zachęcając tym samym do zapoznania się szerzej z polskim folklorem.

Wychowawca klasy III b
Martyna Schmidt