Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

5 grudnia uczniowie klasy IIIa i IIIb udali się w ramach mikołajek klasowych do fabryki ozdób choinkowych „ROMEX”, gdzie mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób produkuje się szklane bombki. Dzieci dowiedziały się, że cały proces powstawania ich oraz nadania im pięknego wyglądu wymaga dużego nakładu pracy całego zespołu pracowników. Bombki choinkowe wykonywane są poprzez rozdmuchiwanie szklanej rury nad otwartym ogniem. Kolejnym etapem jest pokrywanie  ich wewnętrznych ścianek specjalnym roztworem substancji srebrzącej. Następnie nakładany jest kolor. Wszystkie bombki choinkowe ozdabiane są ręcznie przez plastyków, którzy używają różnorodnych materiałów. Uczniowie z uwagą obserwowali każdy etap produkcji, zadając dużo pytań pracownikom.  Na pamiątkę z pobytu w fabryce uczniowie otrzymali bombkę ze swoim imieniem.

Wychowawca klasy III b
Martyna Schmidt