Zajęcia muzyczne w Punkcie Przedszkolnym

17.11.2016 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Pana Marcina Florczaka, który zaprezentował dzieciom instrument muzyczny strunowy z grupy smyczkowych jakim są skrzypce oraz instrument muzyczny z grupy idiofonów płytowych uderzeniowych  jakim jest gong. Na żywo zaprezentował brzmienie skrzypiec oraz gongu. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę oraz dźwięk prezentowanych instrumentów. Zaproszony gość zaprezentował ponadto kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w grze na instrumentach.

Opracowała:
Magda Kusz