„W krainie europejskich bajek”

22 listopada klasa IIa wraz w wychowawczynią wzięła udział w zajęciach czytelniczych. Zajęcia te odbyły się w Filii nr 6 Biblioteki Miejskiej w Rzeszowie. Kierownik biblioteki – pani Maria Gulak w niezwykle interesujący sposób opowiedziała uczniom, czym jest biblioteka, jakim księgozbiorem dysponuje oraz przedstawiła zasady korzystania z zasobów bibliotecznych.
        Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się prezentacja multimedialna pt. „W krainie europejskoch bajek”, połączona z zagadkami i quizem na temat autorów i tytułów bajek. Drugoklasiści grali również w dydaktyczną grę planszową, której celem było rozszyfrowanie z jakiej bajki pochodzi dana postać czy rekwizyt. Dużo śmiechu, radości i wiele entuzjazmu wzbudziło to spotkanie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie wrócą w tak wyjątkowe miejsce.

wych. kl IIa
M.Kmieć