68 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole

10.11.2016r. w godzinach przedpołudniowych odbyła się akademia z okazji 68 rocznicy odzyskania  przez  Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie. Akademia została przygotowana przez samorząd szkolny. Na początku został odśpiewany przez wszystkich hymn państwowy. Następnie uczennica kl.VI, Magdalena Kalinowska powitała zgromadzonych na uroczystości i wprowadziła widzów w scenerię wydarzeń historycznych. Atmosferę utraty niepodległości przybliżyli w scence uczniowie z kl. VI: Kinga Ruta, Klaudia Miąsik, Martyna Ferenc, Piotr Krawczyk, Małgorzata Porada i Miłosz Szwed. Wiersze recytowali: Bartosz Kotula, Tomasz Bukała, Marika Moraniec, Marika Ucinek, Piotr Krawczyk. Piękny także był popis czterech uczennic: Klaudii Miąsik, Martyny Ferenc, Małgorzaty Porady i Weroniki Kopiec, które zaśpiewały pieśń: „Rozkwitały pąki białych róż”. Natomiast duet Tomasz Bukała i Mateusz Wróblewski wykonali pieśń: ”Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”. Cały montaż był wzbogacony pieśniami patriotycznymi przygotowanymi przez uczniów kl. VI pod kierunkiem pani Doroty Markowicz, a także odświętnymi strojami. Scenariusz  przedstawienia opracowała Barbara Woźniak.

Nauczyciel j. polskiego,
Barbara Woźniak