Koncert szkolny w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

9 listopada uczniowie klasy V wzięli udział w wycieczce do filharmonii, aby wysłuchać koncertu szkolnego w wykonaniu orkiestry symfonicznej filharmonii podkarpackiej oraz chóru wydziału muzyki uniwersytetu rzeszowskiego. Przed wejściem do budynku filharmonii uczniowie przeszli obok zamku Lubomirskich, pomnika Jana Pakosławica, następnie ulicą Pod Kasztanami, gdzie mogli zobaczyć piękne XIX wieczne rzeszowskie kamienice oraz letni pałacyk Lubomirskich.
        W filharmonii, w programie koncertu wszyscy usłyszeli 3 piękne pieśni chóralne Paderewskiego, Szymanowskiego i Karłowicza, w wykonaniu a cappella chóru uniwersyteckiego. W drugiej części koncertu filharmonicy rzeszowscy w pełnym składzie instrumentalnym pod batutą gościnnie występującego dyrygenta Andrzeja Knapa zagrali uwerturę ,,Bajka” Stanisława Moniuszki oraz koncert skrzypcowy d-moll I i II część Henryka Wieniawskiego. Podczas koncertu skrzypcowego uczniowie mogli wysłuchać pięknego występu młodej skrzypaczki Zuzanny Dulęby z Sanoka, która przy akompaniamencie orkiestry zagrała utwory Henryka Wieniawskiego. Przed każdym utworem przedstawiony był krótki komentarz, który w atrakcyjny sposób wprowadzał słuchaczy w tematykę utworu muzycznego. Było to pierwsze wyjście do filharmonii uczniów naszej szkoły w tym roku szkolnym w ramach cyklu koncertów szkolnych jakie oferuje dzieciom i młodzieży filharmonia rzeszowska. W koncertach szkolnych nasza szkoła bierze udział już od wielu lat i cieszą się one dużym powodzeniem wśród naszych uczniów. Ostatnim punktem naszej wycieczki było obejrzenie multimedialnej wystawy na rynku rzeszowskim pt. ,,Drogi do Niepodległej” poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.

Wychowawca klasy V
Anna Skiba