Lekcja muzealna "Nie wszystko złoto, co się świeci..."

26 października uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Nie wszystko złoto, co się świeci...” w Muzeum Etnograficznym. Dzieci miały okazję poznać różne formy zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy na wsi w XIX i XX wieku. Część pierwsza lekcji składała się z wykładu wspartego prezentacją multimedialną, która w atrakcyjny sposób obrazowała tamten okres. W drugiej, odbył się questing po wystawie, dzięki któremu uczniowie poprzez rozwiązywanie zagadek sami dochodzili do trafnych wniosków i wiedzy. Następnie dzieci oglądały ekspozycje przedstawiające m.in. kolekcję banknotów, monet oraz skarbonek pochodzących z różnych części świata. Każdy z uczestników w nagrodę za aktywność w czasie zajęć otrzymał pakiet edukacyjny.
    W tym dniu również uczciliśmy pamięć zmarłych odwiedzając Stary Cmentarz w Rzeszowie modląc się i zapalając symboliczne znicze.

wychowawca klasy IIIb
Martyna Schmidt