Lekcja umuzykalniająca z Yamahą – Tańce Irlandzkie

W czwartek 03.11.2016 r. po raz kolejny odbyło się spotkanie z muzykami szkoły muzycznej „Yamaha”. Audycję poprowadził pan Artur Bradliński, a towarzyszyła mu tancerka zespołu KERAAN - pani Marta Mazur. Tematem przewodnim spotkania były tańce irlandzkie.
        Na wstępie pan Artur w dowcipny sposób przybliżył nam ciekawą historię tańca, a szczególnie tańców irlandzkich. Pokazał także specjalne baletki do „tańców miękkich” i stepy irlandzkie do „tańców  twardych”. Pani Marta natomiast zaprezentowała  piękne haftowane stroje, w których tancerki występują podczas pokazów i turniejów oraz dała krótki pokaz tańca irlandzkiego. Uczestnicy lekcji mieli okazję posłuchać typowej muzyki do tańców irlandzkich: reel, jig, hornpipe, slip jig i polkę, a także nauczyć się podstawowych kroków tańca Céilidh (czyt. kejli) oraz Cirkast.
Spotkanie to dostarczyło wiele radości  wśród uczniów. Bardzo dziękujemy za za tak ciekawą lekcję i zapraszamy „Yamahę” ponownie.

wych. kl. IIa
M. Kmieć