Wycieczka klas drugich do Pizzerii
„Per Tutti

We wtorek 18 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Pizzerii „Per Tutti” w Rzeszowie. W pierwszej części spotkania Pan Wojtek - szef kuchni zapoznał dzieci z historią pochodzenia pizzy - wspaniałej włoskiej potrawy lubianej zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Opowiedział również o procesie powstawania pizzy od wyrobienia ciasta aż po włożenie jej do gorącego pieca, a także zapoznał dzieci ze składnikami niezbędnymi do przygotowania tej potrawy. W drugiej części spotkania po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnych pizz. W czteroosobowych grupkach uczniowie mieli możliwość wykazania się nie lada kreatywnością i fantazją podczas doboru składników i dekoracji swoich potraw. Wszystkie pizze wyglądały wspaniale! Następnie przygotowane przez dzieci potrawy trafiły do pieca, a po kilku minutach na stoły. Uczniowie z wielkim apetytem skonsumowali własnoręcznie wykonane pizze, które jak sami podsumowali były przepyszne. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki. Dzieci uśmiechnięte i pełne wrażeń wróciły do szkoły, a zabawa w kucharzenie zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Wych. klas II
Justyna Adamska-Szałajko