PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

W dniu 13 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Honorowymi gośćmi byli p. Dyrektor Andrzej Kruk, p. Wicedyrektor Elżbieta Siorek, Rodzice. Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, który przywitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 9. Po wstępie rozpoczęła się część artystyczna. Podczas akademii uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki – zdały egzamin na ucznia. Na zakończenie programu artystycznego dzieci w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyły przyrzeczenia, w którym ślubowały być dobrymi kolegami, koleżankami, uczyć się pilnie… .

Kolejnym ważnym elementem było pasowanie na ucznia, którego dokonał pan Dyrektor przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem. Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy WSZYSTKIM PIERWSZAKOM sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Wierzymy, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

wych. kl. I Joanna Kwietniowska