LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO INACZEJ

„Far, far away, in a little house…” – tak zaczyna się bajka o chłopcu i dziewczynce – Jasiu i Małgosi. Tą bajkę znają wszystkie dzieci i dorośli. Uczniowie klasy piątej wraz ze swoją wychowawczynią postanowili przypomnieć tą opowieść swoim koleżankom i kolegom i przygotowali przedstawienie. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że było ono w języku angielskim.
        Uczniowie uczyli się swoich ról przez kilka miesięcy, zapamiętując nowe słownictwo i ćwicząc poprawną wymowę. Przez cały miesiąc wrzesień odbywały się próby, podczas których „aktorzy” uczyli się, jak poruszać się wśród dekoracji i jak używać rekwizytów w połączeniu ze swoimi mówionymi kwestiami. Efekty swojej ciężkiej pracy zaprezentowali całej szkole 28.09.2016r.
       Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie dzieciom, że nauka języka obcego to nie tylko siedzenie w ławkach i rozwiązywanie zadań gramatycznych, ale także poznawanie kultury innych narodów poprzez zabawę oraz uczenie się nowego słownictwa w fajny i ciekawy sposób. Przedstawienie miało także na celu uczczenie Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony był 26.09. To święto zostało ustanowione w 2001r. z inicjatywy Rady Europy w Strasburgu, aby rozpropagować ideę nauki większej liczby języków, niezależnie od wielu.
        W przedstawieniu wzięli udział: Małgosia – Anna Świerczek, Jaś – Jan Paśko, Mama – Katarzyna Nowak, Tata – Kacper Wąsowicz, Baba Jaga – Zuzanna Noga, wilki – Maciej Rybarczyk, Mateusz Czerkies, Wiktor Szela, koty – Wioletta Kyc, Dominik Dziura, dzieci – Natalia Olech, Weronika Pękala, Bartosz Palica. Cała bajka opowiedziana została przez trójkę narratorów – Łucję Wróbel, Mateusza Kurdziela i Krystiana Władykę. Za scenografię odpowiedzialni byli: Zuzanna Bobowska, Sandra Szytuła i Jan Wąsacz. Uczniowie sami przygotowali dekoracje, stroje i rekwizyty potrzebne do poszczególnych scen, wykazując się dużą pomysłowością, kreatywnością i fantazją.
        Mamy nadzieję, że przedstawienie wszystkim się podobało i na długo zapadnie w pamięć pozostałych dzieci.

Opracowała Anna Skiba