V JESIENNY DZIEŃ SPORTU

Jesienny dzień sportu w klasie I

Podczas V Jesiennego Dnia Sportu dzieci z klasy I zostały zapoznane ze szkolną tradycją i celem imprezy – wzmocnieniem zainteresowań uczniów sportem. Poprzez pogadanki, rozmowy o sporcie, jego pozytywnym wpływie na zdrowie każdego z nas, jak również wspólne ćwiczenia i zabawy, dzieci dowiedziały się, że warto ćwiczyć i uprawiać sport. Każdy uczeń chętnie wypowiadał się na temat sportowych zainteresowań, a także zaprezentował zestaw swoich ćwiczeń. Wszyscy byli zadowoleni i dobrze się bawili.

Wychowawca klasy I
Joanna Kwietniowska

Jesienny dzień sportu w klasach II

29 września był to piękny jesienny dzień, w którym w naszej szkole odbył się już V Jesienny Dzień Sportu. Zabawa, rywalizacja, śmiech i duża dawka humoru - to właśnie towarzyszyło wszystkim uczniom klas drugich przez cały czwartek. Na początku wychowawczynie przywitały wszystkich uczniów, omówiły zasady uczestnictwa w konkursie o sporcie oraz w zawodach sportowych, a także przedstawiły dokładny harmonogram dnia. Na rozgrzewkę odbył się grupowy konkurs wiedzy o sporcie. Uczniowie podzieleni na cztery grupy (pomarańczowi, żółci, niebiescy i zieloni) odpowiadali na pytania dotyczące dyscyplin sportowych, Igrzysk Olimpijskich oraz sportowców. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Członkowie zwycięskiej drużyny oraz trzech pozostałych, które zajęły ex aequo drugie miejsce otrzymali słodkie upominki.
        Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zawody sportowe. Brały w nim udział cztery drużyny 7- osobowe (niebiescy, zieloni, żółci, pomarańczowi), zaś pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów
i koleżanki. Wszyscy członkowie drużyn z wielkim zaangażowaniem pokonywali poszczególne konkurencje sportowe m.in. tor przeszkód, biegi, i to co uczniom sprawia największą frajdę - przeciąganie liny, zaś okrzyki i doping kolegów dodawały im otuchy. Po zakończeniu zawodów sportowych i podliczeniu punktów nadszedł czas na najmilszy moment dnia - ogłoszenie zwycięzców, wręczenie dyplomów i upominków dla wszystkich członków drużyn oraz dopingujących ich kolegów. Taki Jesienny Dzień Sportu to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności sportowych, ale przede wszystkim jest to czas na integrację zespołów klasowych.

Wych. klas II

Justyna Adamska-Szałajko
Monika Kmieć

Jesienny dzień sportu w klasach III

W tegorocznym Jesiennym Dniu Sportu uczniowie klas III zmagali się w grupach z Quizem Wiedzy o Sporcie. Udział dzieci w konkursie miał na celu rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej sportu i wszelkich form aktywności ruchowej, zachęcając jednocześnie do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych w kraju i na świecie. Quiz składał się z 20 pytań obejmujących tematykę Igrzysk Olimpijskich oraz sprawdzał ogólną wiedzę dotyczącą wybranych dyscyplin sportowych. Uczniowie, wykazali się dużą wiedzą, o czym świadczyła wysoka liczba punktów uzyskana przez wszystkie grupy. Po konkursie odbyły się zawody sportowe na boisku szkolnym. Dzieci miały okazję rywalizować drużynowo w różnych konkurencjach sprawdzając swoje umiejętności m.in. na torze przeszkód, gdzie ważna była szybkość i zwinność, a także siła przy przeciąganiu liny. Niezależnie od wyników udział w zawodach stanowił wspaniałą zabawę, którym towarzyszyły doskonałe humory uczestników. Każda z drużyn, za zaangażowanie w konkursie i zawodach otrzymała słodki upominek.

Wychowawca klasy III b
Martyna Schmidt