Wycieczka do Zoo Market - Punkt Przedszkolny

23.09.2016 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się do Zoo Marketu, który mieści się w sklepie Majster przy ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Dzieci podczas wizyty w tym nietypowym miejscu miały okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt, począwszy od rybek wodnych po Boa Dusiciela. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat egzotycznych zwierząt . Ponadto miały okazję przyjrzeć się z bliska wielu ciekawym zwierzętom, które znajdują się w sklepie  zoologicznym. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak bardzo rozmowna papuga ara o imieniu Arek, z którą dzieci miały okazję sobie pogawędzić. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć: ryby zamieszkujące Rafy Koralowe, węże: Pytona oraz Boa Dusiciela, krokodyla, wiele gatunków papug, np. Papużki Nierozłączki, małpki, żaby, kameleony oraz legwana, a także jaszczurki i pająki. Na koniec wycieczki każde z dzieci mogło zobaczyć z bliska i pogłaskać królika oraz szynszyla. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę.

Opracowała:
Magda Kusz