YAMAHA - szkolne audycje muzyczne

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy w naszej szkole cykl audycji muzycznych Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie. Audycje te skierowane są do dzieci młodszych i starszych i prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Muzycznej nowoczesnymi, interaktywnymi metodami. Uczniowie podczas zajęć rozbudzają swoje zainteresowanie muzyką. Spotkania te cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem gdyż prowadzone są bardzo ciekawie.
        Na pierwszej audycji 22 września została przedstawiona oferta szkoły muzycznej Yamaha – nauka gry na wielu instrumentach: strunowych, klawiszowych, perkusyjnych i dętych. Uczniowie wysłuchali brzmienia gitary klasycznej, elektrycznej, keyboardu i ciekawych rytmów perkusji. Najbardziej popularnym instrumentem wśród uczniów szkoły muzycznej jest keyboard. Pozwala on wykonawcy na grę z automatycznym akompaniamentem przez co można wysłuchać brzmienia wielu instrumentów. Podczas audycji wszyscy wysłuchali znanych utworów w wykonaniu muzyków a także nasi uczniowie mogli spróbować zagrać na każdym z prezentowanych instrumentów przed liczną publicznością, za co zostali nagrodzeni brawami.

nauczyciel muzyki
                                Dorota Markowicz