Kubusiowi Przyjaciele Natury

Pod koniec czerwca w grupach 0A i 0B zakończono realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Celem programu była popularyzacja wiedzy dotyczącej ochrony przyrody oraz rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach programu dzieci klas zerowych otrzymały materiały dydaktyczne: m.in. książeczki, foldery, plakaty oraz certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. By móc posługiwać się zaszczytnym tytułem „Przyjaciela Natury” przedszkolaki uczestniczyły w wielu działaniach. Jednym z nich były obchody Dnia Przyjaciół Natury, gdzie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Ponadto najmłodsi świętowali Dzień Ziemi, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Marchewki, Dzień drugiego śniadania. W myśl hasła: „Posegreguj swe odpady, bo przyroda nie da rady!” dzieci uczyły się segregowania śmieci. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki poznały zasady prawidłowego odżywiania, wiedzą już jak ważna jest dieta bogata w warzywa i owoce, poznały smak wielu warzyw i owoców zjadając wykonane przez siebie sałatki oraz kanapki. Z pewnością program wprowadził dzieci w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwił na otaczające je środowisko, uczył, jak dbać o prawidłowy i harmonijny rozwój, a przede wszystkim dostarczył wiele radości i zabawy.
  wych. kl.”0A”
Monika Kmieć