Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 28 maja 2015r., kiedy to przedszkolaki zaprosiły swoich najukochańszych rodziców. Dzieci od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Przybyłe mamusie i tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanym specjalnie dla nich programie artystycznym, który podzielony był na dwie części. W pierwszej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w inscenizacji pt. „Królewna Gburka”, zaś w drugiej recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pięknie tańczyły dla swych ukochanych rodziców. Dzieciaki spisały się wspaniale i w pełni zasłużyły na gromkie oklaski i gorące buziaki! Mamusie i tatusiowie na zakończenie części artystycznej otrzymali upominki oraz portrety namalowane przez swoje pociechy, co wzbudziło wiele radości i uśmiechów, gdyż przedszkolaki odwzorowały postacie swych rodziców dość zabawnie. Spotkanie pełne było roześmianych twarzyczek dzieci, ale także szczęśliwych rodziców, którzy mogli podziwiać występy swoich milusińskich. Atmosfera towarzysząca uroczystości była bardzo ciepła, pełna radości, a także wzruszeń. Po zakończeniu części artystycznej najmłodsi zaprosili swoich rodziców na słodki poczęstunek.
   Spotkania takie są bardzo ważne zarówno dla rodziców- integracja ze środowiskiem przedszkolnym, jak i dzieci- bowiem uczą najmłodszych, że mama i tata to najważniejsze osoby w ich życiu.

Wych. kl. 0b
Justyna Adamska-Szałajko