Yamaha – szkolne audycje muzyczne

27 maja odwiedzili nas po raz ostatni w tym roku szkolnym muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tematem przewodnim spotkania było zapoznanie nas z  instrumentami dętymi klawiszowymi, w których powietrze tłoczone jest za pomocą miecha lub innego urządzenia sprężającego. Wśród prezentowanych instrumentów były: melodyka, akordeon guzikowy, akordeon klawiszowy i akordeon basowy (unikatowy egzemplarz). Muzycy przedstawili nam dokładnie budowę każdego z instrumentów oraz wykonali  kilka kultowych utworów, wzbudzając przy tym wielki aplauz. Cykl audycji muzycznych w tym roku szkolnym dobiegł już końca, mamy nadzieję, że muzyka przekazywana w takiej formie powróci do nas już po wakacjach.

wych. kl.0a
Monika Kmieć