Lekcja umuzykalniająca Yamaha

Dnia 4 maja kolejny raz odwiedzili nas przedstawiciele Szkoły Muzycznej Yamaha, by poszerzyć nasze wiadomości z dziedziny świata muzyki. Tym razem tematem  tej nietypowej lekcji był taniec  uliczny czyli Street dance. Goście Michał Samborski MS znany m.in. z występu w popularnym programie "You can dance", oraz Kamil Żurawski "Żurek" zaprezentowali nam elementy niektórych rodzajów tańca. Poznaliśmy:
Hip hop - którego podstawą jest bounce (odbicie) najczęściej głową, ale też ramionami, albo całym ciałem, criss-cross (krzyżowanie nóg), łącznie wyróżniamy ok. 70 ruchów.
Break dance - 5 elementów - toprock - dynamiczne kroki taneczne połączone z gestykulacją, drop - płynne zejście w dół, foot work (kroki najczęściej z przysiadu), freeze (zamrożenie), power moves np. backspin (obroty na plecach).
Popping - szybkie napięcia i rozluźnianie mięśni, robot style.
Locking
House
Dancehall.
   Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się z bliska znanym tancerzom, podziwiali ich wyczyny wymagające wielu lat ćwiczeń. Sami też próbowali wykonać podstawowe ruchy naśladując bohaterów spotkania.

Agnieszka Stec