Byliśmy na spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza”

Dnia 20.01.2015r. uczniowie kl.IV-VI obejrzeli spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze im. W.Siemaszkowej w Rzeszowie. Treść znanej i lubianej przez uczniów książki L.M.Montgomery została przedstawiona widzom w innej, jakże pięknej formie. Uczestniczenie w musicalowym widowisku było atrakcją niebywałą dla naszych uczniów, którzy tak rzadko mają kontakt z tego rodzaju sztuką. Około 60 uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl wyreżyserowany przez J.Szurmieja, który zarazem był choreografem widowiska. Piękną scenografię opracowali: S.Bicz, a muzykę Z.Karnecki. Gra wszystkich aktorów biorących udział w przedstawieniu wszystkim widzom dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć od śmiechu po łzy. Musical w reżyserii J.Szurmieja przypadł wszystkim do gustu bez względu na wiek.
nauczyciel języka polskiego
Barbara Woźniak