Klasa III w "Rzeszowskich Piwnicach"

Klasa trzecia w ramach zajęć Moja mała Ojczyzna, zwiedzała jedną  z największych atrakcji naszego miasta-Podziemną Trasę Turystyczną ,,Rzeszowskie Piwnice’’. Trasa była dla uczniów interesująca ze względu na różnorodność ekspozycji i wyjątkowość miejsca-3 kondygnacje pod płytą Rynku. Trzecioklasiści oglądali fragmenty średniowiecznych murów, ślady pożarów, pozostałości żelaznych krat, zawiasów, piwnice oraz łączące je korytarze. Osobliwością Trasy była ekspozycja historyczno-edukacyjna, którą tworzą repliki zbroi rycerskich, broni palnej, wystawa ceramiki użytkowej oraz zabawki ceramiczne. Ciekawą lekcję historii naszego miasta  przedstawia wystawa prezentująca herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw, oraz herby miasta Rzeszowa.
   Uczniowie klasy trzeciej z uwagą i zainteresowaniem poznawali przeszłość naszego miasta i jego mieszkańców.
wychowawca kl.III
Zofia Herba