Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

W dniu 1 września uczniowie naszej szkoły po wakacyjnej przerwie powitali uroczyście nowy rok szkolny 2014/2015. O godz.8.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły. W szkole, na sali gimnastycznej uczniów, rodziców i nauczycieli uroczyście powitał dyrektor szkoły, a klasa piąta przedstawiła program artystyczny pt.,,Witaj szkoło”. Wierszem i piosenką uczniowie żegnali wakacje, witali szkołę, a także uczniów klasy I. Przypomnieli też o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
   Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami. Na sali gimnastycznej zostali uczniowie klas pierwszych - Ia  i I b.  Uczniowie ubrani w odświętne birety,  w obecności dyrektora szkoły pana Andrzeja Kruka , wychowawczyń, pani Elżbiety Siorek i pani Martyny Schmidt oraz rodziców,  uroczyście przyrzekali przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, rozwijać swoją wiedzę i kochać Ojczyznę - Polskę. Następnie przez dotknięcie przez pana dyrektora wspaniałym, czerwonym ołówkiem, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Z tej okazji otrzymali też od dyrekcji pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie uroczystości klasy pierwsze zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawca klasy V
                            Dorota Markowicz