Wycieczka do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie

W dniu 18 czerwca 2014 roku uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w wycieczce do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.Celem tej wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą laboratoriów, których wyniki wykorzystywane są do oceny stanu środowiska i jego ochrony.
   Główna siedziba WIOŚ w Rzeszowie mieści się przy ulicy Langiewicza 26, ale posiada też pracownie w Jaśle i Przemyślu. Do zadań Laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska należy: pobieranie próbek oraz wykonywanie badań fizyko-chemicznych wód powierzchniowych, podziemnych i opadowych, ścieków, gleb, odpadów i roślin, pobieranie próbek i wykonywanie badań biologicznych wód, ścieków, gleb, odpadów i powietrza atmosferycznego, pomiary poziomu hałasu, pomiary poziomu pól elektromagnetycznych, pomiary zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, pomiary emisji zanieczyszczeń do powietrza. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli niektóre pomieszczenia, gdzie pracownicy przedstawili im swoją pracę. Laboratorium wykonuje badania i pomiary około 250 wskaźników stanowiących podstawę do oceny stanu środowiska i prognozowania. Wykonywanie tych badań możliwe jest dzięki posiadaniu przez Laboratorium nowoczesnej aparatury pomiarowo-kontrolnej.

wychowawca klasy IV
                                                            Markowicz Dorota