MICHAYLAND - wyjątkowa zabawa pod anielskimi skrzydłami

3 czerwca 2014r. dzieci z kl. II wraz ze swoimi rodzicami i panią wychowawczynią dziękowały Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej. W czasie pielgrzymki dziękczynnej do Miejsca Piastowego w ramach MICHAYLANDU 2014 młodzi pielgrzymi modlili się i bawili wraz z muzyczno-ewangelizacyjnym zespołem „Armia Dzieci” z Lublina. Uczestniczyli we Mszy świętej, a po niej korzystali z wielu atrakcji, niespodzianek, zabaw i rozgrywek sportowych - wszystko odbywało się na Placu Fatimskim przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Spotkanie zostało zaplanowane w godzinach od 8.30 do 14.00. Mszy św. w intencji dzieci przewodniczył ks. Kazimierz Radzik, przełożony generalny Księży Michalitów. W krainie św. Michała Archanioła można było radośnie i pożytecznie spędzić czas oraz zabrać ze sobą wiele pięknych wspomnień.
   MICHAYLAND to ogólnopolskie spotkanie młodych pielgrzymów w miejscu uświęconym pracą i modlitwą błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza i służebnicy Bożej Anny Kaworek, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Pragnieniem ks. Markiewicza było zebrać miliony dzieci i za darmo je żywić i ubierać na duszy i ciele.  W tym celu organizował zakłady wychowawcze, gdzie otaczał opieką i kształcił dzieci biedne i opuszczone, najbardziej potrzebujące pomocy. Obecnie Zgromadzenia michalickie kontynuują misję wychowawczą Założyciela na różny sposób. Jedną z form jest organizowana od szeregu lat Pielgrzymka Dzieci do Miejsca Piastowego. To spotkanie dzieci z okazji ich święta - Dnia Dziecka, przy sercu - Wielkiego Wychowawcy - bł. Bronisława ma w swych założeniach wymiar duchowy i rekreacyjny. Corocznie w spotkaniu bierze udział 3 - 4 tysięcy dzieci. Niektóre przybywają z odległych miast, ale większość jest z podkarpackich szkół i przedszkoli.
ks. Grzegorz Wolan