Roraty z „Małym Gościem”

Niemal połowa polskich parafii wybrało Roraty z „Małym Gościem”. Z Rorat małogościowych korzystają też dzieci w Czechach, na Słowacji a nawet w polskiej parafii na nowojorskim Manhattanie. W tym roku odbywają się one pod hasłem „uBoga droga – tyle masz, ile dasz”.
    Pomysł na tegoroczne Roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów szepnął: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża. Dlatego podczas spotkań roratnich poznawaliśmy historie świętych i błogosławionych, którzy szczególnie troszczyli się o biednych. Jednym słowem przeżywaliśmy Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił. Ale to nie wszystko. Na spotkanie z nowonarodzonym Jezusem poszliśmy uBogą drogą za tymi, którzy w niebie gromadzili cenne skarby. A to oznaczało, że od 6 grudnia, czyli od dnia, w którym wspominamy św. Mikołaja, pomagaliśmy najbiedniejszym i bardzo chorym dzieciom. W swojej parafii i poza nią.

ks. Grzegorz Wolan