Projekt "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach  I -III rzeszowskich szkół podstawowych"

Szkoła uczestniczyła w realizacji projektu pn. „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I – III rzeszowskich szkół podstawowych" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Zajęcia pozalekcyjne odbywały się w roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013. Projekt objął wsparciem 41 uczniów i uczennic naszej szkoły. Analiza ocen opisowych oraz opinii o uczniach przygotowanych przez prowadzących zajęcia oraz wychowawców klas pokazała, że założone cele i wskaźniki zostały osiągnięte.
   Szczegóły znajdują się w poniższej tabeli:
ogółem
 liczba
 uczniów
 objętych
 wsparciem
 w ramach
 projektu
Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu,
 w tym także zagrożonych dysleksją
Zajęcia dla dzieci z trudnościami
w zdobywaniu umiejętności matematycznych
liczba uczniów na zajęciach liczba uczniów, którzy osiągnęli wskaźnik liczba uczniów na zajęciach liczba uczniów, którzy osiągnęli wskaźnik
41 19 18 22 20

Dodatkowo baza dydaktyczna szkoły została doposażona w materiały dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt, niezbędny do realizacji zaplanowanych zajęć dodatkowych.