Dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas przy SP 9 w Rzeszowie i opiekunowie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy na pomoc w zakupie windy dla dwóch niepełnosprawnych osób Mirka i Krystiana Szelów (obaj urodzili się z porażeniem mózgowym). O pomoc zwróciła się Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Mirek z Rodzicami i Rodzeństwem mieszka na I piętrze. Z tego powodu - jego Rodzice chcą zakupić windę - aby Mirek i Krystian mogli na wózku wyjeżdzać z mieszkania na zewnątrz. Koszt windy - to 75000 zł. Dofinansowanie z PFRON-u wynosi ok. 50000 zł. Rodzina musi więc zebrać ok. 25000 zł, co przekracza jej możliwości finansowe. W czasie zbiórki przeprowadzonej przy kościele parafialnym, 20 października 2013 r. wolonatriusze naszej szkoły zebrali 1104,20 zł.
   Cała kwota została przekazana na konto wskazane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 ks. Grzegorz Wolan