Spotkanie z policjantem uczniów kl.V i VI

26 września tego roku uczniowie kl.V i VI spotkali się z policjantem z Referatu d/s Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusz w ciekawy sposób przekazał uczniom wiedzę o odpowiedzialności osób nieletnich za różnego rodzaju wykroczenia i przestępstwa. Zapoznał z rodzajami wykroczeń i karami jakie za nie grożą oraz poinformował jakie zachowania niewłaściwe są zaliczane do wykroczeń. Zwrócił uwagę na zachowania osób dorosłych lub niewiele starszych kolegów wciągające uczniów szkoły podstawowej w przestępstwa.
   Uczniowie z uwagą słuchali policjanta. Myślę, że przybliżył on dzieciom problem niewłaściwych zachowań i zachęcił do zastanawiania się nad swoim postępowaniem.

Wychowawca kl. V
Alicja Woźniak