Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 28 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny 2012/2013. Po pracowitym roku uczniowie przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa szkolne i podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom. Przed uroczystością szkolną uczestniczyli oni we mszy świętej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie. W sali gimnastycznej szkoły uczniów, rodziców i nauczycieli uroczyście powitał dyrektor szkoły, a następnie uczniowie klasy szóstej przedstawili swój pożegnalny program artystyczny. Wierszem i piosenką pożegnali szkolne mury swojej SP 9, w której spędzili pierwsze sześć lat nauki. Po uroczystości uczniowie klasy szóstej odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia z wynikami sprawdzianu klas szóstych.

Nikt nam nie powie żegnaj, mówią nam do widzenia
przed nami droga niejedna, droga ludzkiego istnienia.
Jesteś siostrą i bratem, jesteś jednym z nas
szukaj zgody ze światem, ruszaj, przyszedł Twój czas.

Daleka droga przyjacielu, daleka droga, rusza nas wielu
ku swoim celom na własnych nogach.
Wszystkiego nas nie nauczy starszych przestroga,
będziemy błądzić, będziemy kluczyć, daleka droga.
Daleka droga Cię onieśmiela jak innych wielu
Lecz stanąć w miejscu, to zostać z tyłu
tak przyjacielu, tak przyjacielu...
wychowawca klasy szóstej