Wycieczka klasy III

5 czerwca 2013r. udaliśmy się na całodniową wycieczkę klasową. W podróż do Wieliczki wyruszyliśmy wcześnie rano, bo już o 5.50. Na miejscu pierwszych emocji dostarczyło nam już samo schodzenie schodami w dół na głębokość 135 m pod ziemią. Poznaliśmy dawne sposoby wydobywania soli, podziwialiśmy rzeźby wykonane z soli, jeziorka solne, przeżyliśmy emocje strachu spowodowane pokazowym wybuchem metanu, widzieliśmy z oddali górników odpoczywających w trakcie przerwy w pracy. Byliśmy na placu zabaw dla dzieci znajdującym się głęboko pod ziemią.
   Po spożyciu smacznego obiadu udaliśmy się w drogę do Dębna. Tam zwiedziliśmy pięknie wyposażony XV- wieczny zamek – niedawno odremontowany i udostępniony zwiedzającym. Atrakcją zamku jest  „Biała Dama” – dziewczyna zamurowana w jednej z baszt zamku, której duch snuje się według legendy po komnatach i oczekuje na turystów.
   Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń wieczorem wróciliśmy do domów. Szkoda, że ten dzień minął tak szybko.

wych. kl.III
Jadwiga Reizer