Bardzo dobry wynik sprawdzianu po kl.VI

Za sprawdzian szóstoklasiści naszej szkoły otrzymali średni wynik 26,3 pkt. na 40 możliwych. Najwyższą ilość punktów uczniowie otrzymali ze standardu czytanie (79%) oraz pisanie (76%). W standardzie czytanie uczniowie uzyskali taki sam wynik jak miasto Rzeszów, natomiast w standardzie pisanie byli znacznie lepsi od Rzeszowa i województwa. Wyniki szóstoklasistów są wyższe o 5 pkt. % niż w roku ubiegłym. Nasz wynik był też wyższy od średniej województwa o 1,5 %.
   Uczniowie znacznie lepiej poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego niż z matematyki. Za zadania z j.polskiego i matematyki mogli otrzymać po 20 pkt. Zarówno z j.polskiego i matematyki za zadania otwarte jak i zamknięte można było otrzymać po 10 pkt. Wśród ogólnej liczby pkt. możliwych do zdobycia uczniowie otrzymali 326 pkt. na 420 to jest 77,6 % pkt. z języka polskiego, a z matematyki 225 na 420, to jest 53,5% pkt. Z analizy powyższych danych wynika, iż  16 uczniów spośród 21 napisało lepiej j.polski niż matematykę, trzech tak samo j. polski i matematykę i  dwóch wyżej matematykę. Na 21 uczniów kl.VI aż 9 uzyskało wynik powyżej 30 pkt. na 40 możliwych do zdobycia. Wynik naszej szkoły jest wysoki w skali staninowej w pozycji od 1-9 i wynosi 7. 72,2% szkół osiągnęło wynik gorszy od uczniów naszej szkoły w OKE Kraków obejmującej województwa: podkarpackie, małopolskie, lubelskie.
   Gratulujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom za osiągnięcie tak dobrego wyniku – najlepszego w ostatnich 10 latach.

Andrzej Kruk