Pielgrzymka dzieci kl.II do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu

21 maja uczniowie klasy II pielgrzymowali razem z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. W podróż wyruszyli o 5-tej rano. Po przyjeździe do Kalwarii zwiedzili Bazylikę Matki Bożej Kalwaryjskiej, uczestniczyli we Mszy świętej, która była dziękczynieniem Panu Bogu za I Komunię Świętą i oddali się w opiekę Matce Bożej.
  Po obiedzie, przejeżdżając przez rodzinne miasto bł. Jana Pawła II – Wadowice udali się do Inwałdu. Tutaj mieli okazję odbyć podróż „dookoła świata” dzięki opowieściom przewodnika i oglądaniu wspaniałych budowli. W Parku Miniatur - bo o nim mowa, znajduje się ponad 50 modeli cudów architektonicznych świata. Kolejną atrakcją turystyczną był Park Dinozaurów i Rozrywki „Dinolandia”. W malowniczo położonym ogrodzie znajduje się ponad 50 eksponatów dinozaurów, a także liczne modele skamieniałości. Do Rzeszowa wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, a ogrom towarzyszących wrażeń na długo pozostanie w pamięci.

ks. Grzegorz Wolan