Dzień mamy i taty

Dnia 14 maja 2013r. o godz. 17 odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona rodzicom uczniów. Na występy przybyli: rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Uczennica kl.VI Magdalena Kyc przywitała wszystkich zebranych, a następnie poprosiła o występ kolejnych wykonawców. Najpierw zaprezentowały się uczennice kl.IV: Jagoda Szetela, Patrycja Borowiec, Rozalia Banaś, Oliwia Kocój, Paulina  Miąsik, Agata Czopik oraz z kl.VI  Kinga Stolarska, które zaśpiewały piosenkę „Na stronach kalendarza”. Następnie uczniowie kl.I zadedykowali mamom utwór „ Bukiecik dla mamy” oraz taniec z piłką. Utwór „ Nic innego się nie liczy” na gitarze zagrał uczeń kl.III, Szymon Dudek. Z kolei uczennice kl.V, Julia Olech i Ewa Zając w tańcu hip-hopowym z podkładem Grubsona „Parobicie” popisały się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Następnie uczniowie kl.III swoją wdzięczność za trud wychowania wyrazili w recytowanych wierszykach. Uczennice kl.V, Jagoda Ozga, Ewa Zając, Julia Olech, Martyna Walny zaśpiewały piosenkę o mamie „Jesteś wiosną”. Piosenkę „Mama” w języku angielskim zaprezentowały uczennice kl.V, Jagoda Ozga, Alina Jagusztyn, Ewa Zając, Julia Olech wraz z chórkiem uczennic kl.IV. Wspaniały popis solowy pokazała Jagoda Ozga z kl.V, która zaśpiewała piosenkę K. Paschalskiej „Dla mamy”. Swoje umiejętności teatralne prezentowali uczniowie kl.II i VI w teatrzyku „Czerwony Kapturek”.
   To był bardzo udany występ. Uczniowie przejawiający artystyczne zdolności mogli zaprezentować, a zarazem zadedykować utwory swoim drogim rodzicom z okazji zbliżających się ich świąt. Uroczystość wszystkim zebranym i przygotowującym dała wiele radości.

wych. kl.V
                                Barbara Woźniak