,,Romeo i Julia ” – balet wg tragedii Williama Szekspira
w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

29 kwietnia uczniowie klas IV, V, VI naszej szkoły udali się do filharmonii rzeszowskiej, aby obejrzeć balet ,,Romeo i Julia” wg. tragedii Williama Szekspira. Na scenie wystąpili tancerze ze studia baletowego Laili Arifuliny działającego przy Osiedlowym Domu Kultury ,,Nowe Miasto" w Rzeszowie oraz tancerze z Klub Tańca Towarzyskiego ,,Dżet" z Boguchwały.
   W ciekawym wykonaniu baletowym młodych artystów do muzyki Sergiusza Prokofiewa uczniowie zobaczyli jedno z najsłynniejszych dzieł angielskiego pisarza. ,,Romeo i Julia” to historia tragicznej miłości dwojga młodych ludzi z Werony, reprezentujących dwa zwaśnione rody Capuletich – Julia i Montecchi – Romeo. Piękne układy taneczne, dobrana scenografia, kolorystyka kostiumów, oraz delikatność i lekkość tańczących artystów podkreślająca ich wspaniały kunszt sceniczny sprawiły, że ten spektakl baletowo – muzyczny zdobył duże uznanie zgromadzonych w filharmonii widzów. Był to już ostatni w tym roku szkolnym koncert, w którym nasza szkoła bierze udział w ramach programu ,,Koncerty szkolne”.
    Po wyjściu z filharmonii uczniowie przeszli ulicą 3-go Maja do placu Farnego, gdzie obejrzeli pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, a następnie na rynek rzeszowski, gdzie mogli zobaczyć pomnik Tadeusza Kościuszki.

nauczyciel muzyki
                                Dorota Markowicz