Przedstawienie w Filharmonii Podkarpackiej

W dniu 18.03.13r. uczniowie klas I-III oglądali  widowisko muzyczno-baletowe „Piotruś i Wilk”. To wyjątkowe przedstawienie oparte na baśni Sergiusza  Prokofiewa w sposób jasny i szczery mówi o sprawach najważniejszych: przyjaźni oraz ludzkiej dobroci, która stoi ponad wszystkim. Bohaterem opowieści jest Piotruś, nieśmiały chłopiec, który stawia czoła złu pochodzącemu ze świata zewnętrznego, jak również z jego wnętrza- złe emocje. Chłopiec wygrywa tą walkę przechodząc do wyższego etapu doskonalenia siebie, umiejętności przebaczenia.
   „Piotruś i Wilk” to trwająca 40 minut baśń muzyczna, która fascynuje swoją wielkością inscenizacji (piękny taniec baletowy, gra orkiestry, kostiumy, dekoracje, gra świateł) jak również przesłaniem, które może podjąć każdy człowiek bez względu na wiek.
wychowawczyni kl.I
  Zofia Herba