Dlaczego warto wierzyć?

Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć podczas koncertu ewangelizacyjnego, jaki odbył się 10 marca 2013r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie. Gościnnie wystąpił zespół „Testimonium” z archidiecezji katowickiej. W programie koncertu zatytułowanego „Wierzę, bo warto…!” znalazły się nie tylko piosenki, również komentarze, świadectwa, konkursy i dialog ze słuchaczami. Artyści z „Testimonium” zapragnęli w ten sposób potwierdzić tezę postawioną w tytule koncertu. „Zespół „Testimonium”, jak nazwa wskazuje „Świadectwo”, powstał m.in. po to, byśmy przeżywając naszą wiarę, dzielili się świadectwem z innymi ludźmi. Odbywa się to nie tylko w kościołach, ale przede wszystkim w miejscach publicznych: szkołach, domach kultury, na rynkach miast czy na plaży. Wszędzie tam możemy dotrzeć do ludzi, którzy są daleko od Pana Boga i kościoła. Taka jest nasza misja”- wyjaśnia Sebastian Drążczyk, członek zespołu „Testimonium”.
   Zespół istniej 13 lat. Ma na swoim koncie trzy płyty. W repertuarze znajdują się utwory bogate w treści religijne. Muzycy „Testimonium” koncertują zarówno, w kraju jak i za granicą. W ciągu 13 lat istnienia zagrali ponad 600 koncertów.
ks. Grzegorz Wolan