Adwent 2012
Poszli w ciemno za Światłem

W tym roku Adwent przypadał w pierwszych miesiącach Roku Wiary. Zaproponowałem więc, aby tegoroczne Roraty przeżywać ze świadkami wiary, którzy za Światłem poszli w ciemno. Poznawaliśmy drogę wiary wielkich świętych doktorów Kościoła, ale także świętych rodziców i świętych dzieci.
   Pierwszego dnia Rorat dzieci otrzymały dużą pionową planszę z wizerunkiem Pana Jezusa z Cefalu (oficjalny wizerunek Roku Wiary). W kolejne dni otrzymywały obrazki z wizerunkami świętych, które przyklejały na planszę. Historia życia osób wyniesionych do chwały ołtarzy jest ciągle niewyczerpanym skarbem, a dzieci lubią słuchać opowiadań, które porywają serca. A takie są na pewno życiorysy świętych. Już pierwszego dnia uczestnicy Rorat nauczyli się przewodniej piosenki tegorocznych Rorat pt. "Poszli w ciemno". Dziękuję rodzicom za troskę i opiekę nad dziećmi oraz obecność.

ks. Grzegorz Wolan