W Muzeum Skarbów Matki Ziemi i spotkanie z Mikołajem

W dniu 14.12.2012r. uczniowie kl. IV zostali zaproszeni na mikołajkową zabawę dla dzieci, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Zorganizowali ją wolontariusze Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im.św. Brata Alberta. Dzieci z naszej szkoły zostały zaproszone w nagrodę za udział naszej szkoły w kweście na rzecz bezdomnych w dzień Wszystkich Świętych. Dla dzieci przygotowano film o reniferze Rudolfie, gry, zabawy, konkursy, poczęstunek oraz spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom ogromne paczki.
   Przed spotkaniem z Mikołajem odwiedziliśmy Muzeum Skarbów Matki Ziemi, które mieści się na ul. 3 Maja w Rzeszowie. Dzieci zwiedziły okazy wydobyte w Polsce oraz na całym świecie. Obejrzały również eksponaty meteorytów, które spadły na naszą planetę. Mogły też podziwiać piękne wyroby jubilerskie wykonane z przepięknych kamieni wykonanych przez ludzi z całego świata. O wszystkim opowiadał i oprowadzał po wystawie jej właściciel. Stworzyl ją po to, by pokazać dlaczego należy dbać o naszą Ziemię, która kryje tyle pięknych skarbów. Kupiły też sobie pamiątkowe minerały, które ozdobią ich biurka, półki.
   Po tak udanym wyjeździe wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

wych. kl.IV
Alicja Woźniak

Zabawa i spotkanie z Mikołajem:

W Muzeum Skarbów Matki Ziemi: