Piotr Czajkowski - koncert w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

8 listopada uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do filharmonii rzeszowskiej na koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Przed wejściem do budynku filharmonii uczniowie przeszli obok zamku Lubomirskich, następnie ulicą Kasztanową, gdzie klasa IV miała możliwość odczytania rzymskich dat umieszczonych na elewacji budynku. Kolejnym zabytkowym miejscem wycieczki był letni pałacyk Lubomirskich oraz pomnik Armii Krajowej.
   W filharmonii w programie koncertu, wszyscy usłyszeli piękne utwory romantyczne Piotra Czajkowskiego, a były to: polonez z opery "Eugeniusz Oniegin", uwertura fantazja ,,Romeo i Julia” oraz walc z baletu "Jezioro Łabędzie". Przed każdym utworem przedstawiony był krótki komentarz, który w atrakcyjny sposób wprowadzał słuchaczy w tematykę utworu muzycznego. Uczniowie mogli zobaczyć pełny skład orkiestry symfonicznej pod batutą Roberta Naściszewskiego oraz usłyszeć brzmienia wielu instrumentów.
   Było to pierwsze wyjście do filharmonii uczniów naszej szkoły w tym roku szkolnym w ramach cyklu koncertów szkolnych jakie oferuje dzieciom i młodzieży filharmonia rzeszowska. W koncertach szkolnych nasza szkoła bierze udział już kolejny rok i cieszą się one dużym powodzeniem wśród naszych uczniów.

nauczyciel muzyki
Dorota Markowicz